Trzymaj formę!

W dniach od 25 do 29 października 2021r. po raz kolejny w naszej szkole promowaliśmy zasady zdrowego odżywiania w ramach Światowego Dnia Walki z Otyłością.

Wychowawcy na zajęciach przypomnieli uczniom jak należy kształtować prawidłowe nawyki żywieniowe oraz jakie błędy najczęściej popełniamy. Zachęcali swoich podopiecznych do spożywania jak największej ilości warzyw, owoców i produktów mlecznych w swojej codziennej diecie. Uczniowie przygotowali plakaty na temat wpływu i niedoboru witamin, soli mineralnych na zdrowie. Pomysłowość i kreatywność dzieci była imponująca. Uczniowie klas siódmych i ósmych nagrywali filmiki na temat przygotowania smakowitych koktajli i soków. Przyrządzone potrawy były bardzo różnorodne. Wszyscy wykazali się dużą inwencją twórczą, a przede wszystkim zdolnościami kulinarnymi oraz wiedzą o prozdrowotnych zaletach owoców i warzyw.

Zachęcamy do urozmaicania swojej diety w warzywa i owoce, zwłaszcza sezonowe, żeby było pysznie i zdrowo.

Zapraszamy do oglądania.