Aktualności

Więcej o: Informacja!

W dniach 11-12 czerwca 2026 w sekretariacie szkoły przy ul. Św. Jadwigi będą do wglądu listy klas 1 na rok szkolny 2026/2027

Więcej o: Udany występ Naszych siatkarek

W czwartek – 27 maja 2026 r rozegrane zostały na bardzo ładnym obiekcie przyszkolnym w Ligocie Polskiej Mistrzostwa Powiatu Oleśnickiego w siatkówce plażowej. Naszą szkołę reprezentowały Nadzieja Pacan, Agnieszka Pater i Izabela Wojnar. Dziewczyny zdecydowanie wygrały wszystkie mecze w swojej grupie oraz mecz półfinałowy, a w finale już stoczyły zacięty ale zwycięski mecz ze Szkołą Podstawową nr 6 w Oleśnicy. Opiekunem i trenerem drużyny jest Pan Jan Świerad.

Więcej „Udany występ Naszych siatkarek”
Więcej o: Wycieczka klasy 4A w ramach programu „Poznaj Dolny Śląsk”,

Klasa 4a nie zwalnia tempa

Usportowiona klasa 4a po raz kolejny pokazała, że potrafi osiągać sukcesy nie tylko na boisku, ale także w szkolnej codzienności! Dzięki najlepszej frekwencji w całej szkole uczniowie otrzymali wyjątkową nagrodę – dofinansowanie do niezapomnianej wycieczki klasowej do malowniczej Kotliny Kłodzkiej, która odbyła się w dniach 18–19 maja.

Więcej „Wycieczka klasy 4A w ramach programu „Poznaj Dolny Śląsk”,”
Więcej o: XXVII edycja Konkursu Geologiczno-Środowiskowego

„Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro”

20 maja 2026 r. dwie uczennice naszej szkoły Klara Sobińska i Hanna Strojna  odebrały w siedzibie Państwowego Instytutu Geologicznego we Wrocławiu nagrody za udział w konkursie geologicznym, który w tym roku przebiegał pod hasłem „ Sól Ziemi”. Obie zakwalifikowały się do półfinału.

Więcej „XXVII edycja Konkursu Geologiczno-Środowiskowego”
Więcej o: Dwie drużyny w finale dolnośląskim i dwa medale uczniów SP2 im. Jana Pawła II z Twardogóry

Można z całą pewnością stwierdzić, że był to historyczny występ reprezentantów Twardogórskiej dwójki w dolnośląskim finale drużynowego 4-boju w lekkoatletyce. Po zwycięstwie w powiecie obie drużyny pojechały 19 maja do Jeleniej Góry. Najpierw dziewczęta po zakończonej rywalizacji sklasyfikowane zostały na 3 miejscu uzyskując 1 285 pkt, a niespełna pół godziny później okazało się, że chłopcy zwyciężyli uzyskując 1 120 pkt. Najlepszym w zawodach okazał się Seweryn Górowski uzyskując 312 pkt. Uzyskał jeden z najlepszych w historii tej rywalizacji wynik wielobojowy (7,89 na 60m, 47 m piłeczka, 158 cm wzwyż i 3:22,33 na 1000 m). Cała drużyna będzie reprezentowała Dolny Śląsk podczas finału ogólnopolskiego.

Więcej „Dwie drużyny w finale dolnośląskim i dwa medale uczniów SP2 im. Jana Pawła II z Twardogóry”
Więcej o: Drugie i czwarte!

To miejsca, które zajęły drużyny męska i żeńska w finale dolnośląskim Szkolnej Ligii LA uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Twardogórze rozegrane na oleśnickim stadionie 20 maja. Z dużym apetytem do rywalizacji o zwycięstwo przystąpiła drużyna męska, która uzyskując 1033 pkt. ostatecznie zajęła 2 miejsce ulegając 18 pkt Szkole Podstawowej nr 3 ze Zgorzelca. Tuż za podium uplasowała się drużyna dziewcząt, która uzyskała 861 pkt. Do podium zabrakło 19 pkt.

Więcej „Drugie i czwarte!”

Do góry