10-lecie szkoły zintegrowanej IGS Einbeck

W dniu 13 września 2024 Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Mirosław Adamczyk oraz delegacja Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w składzie Pan dyrektor Paweł Olszański, Gabriela Gratzke oraz Agnieszka Wira brali udział w jubileusz 10-lecia szkoły zintegrowanej IGS Einbeck. Oprócz naszej delegacji szkoła z Niemiec zaprosiła znamienitych gości: posłów R. Kopka i S. Penno do parlamentu krajowego Dolnej Saksonii, byłą minister edukacji, J.-C. Linck z wydziału edukacji powiatu Northeim oraz zastępczynię burmistrz Einbeck Pnią P. Bohnsack. Widownię teatru zapełnili uczniowie, nauczyciele szkoły oraz ich bliscy.

Uroczystość rozpoczęła się o godz.10:00 w od mowy  Pani dyrektor szkoły Sandry Friedrich, a następnie o zabranie głosu poproszono kolejnych gości. Szczególnie doceniono obecność delegacji z Polski. Z ogromnym zachwytem  i wzruszeniem przyjęto film z pozdrowieniami uczniów naszej szkoły. Jako symbol przyjaźni i współdziałania przekazaliśmy drzewko, które mamy nadzieję, że będzie rosło podobnie jak nasza współpraca. Pan Adamczyk przekazał również folder turystyczny oraz kilka drobiazgów związanych z Miastem i Gmina Twardogóra.

Obchody jubileuszu szkoły zostały w całości przygotowane przez uczniów szkoły w trakcie tygodnia projektów. Uczniowie podzieleni na grupy przygotowywali występy, np. przedstawienie, taniec, piosenka; również wystrój szkoły oraz oprawę techniczną; jak również poczęstunek dla zaproszonych gości. Uczniowie szkoły byli również dumni z faktu, że mogli wysłać balon stratosferyczny obiekty, którego zadaniem było zebranie informacji o regionie.

Dziękujemy za zaproszenie na obchody tak pięknego jubileuszu i życzymy IGS Einbeck dalszych sukcesów i wspaniałego rozwoju.