19 maja – Światowy Dzień Dobrych Uczynków

19 maja obchodzimy Dzień Dobrych Uczynków, czyli święto społecznych
i bezinteresownych działań. Pomysłodawcą tej akcji jest Fundacja Ekologiczna Arka, która zachęca do czynienia dobrych uczynków na rzecz ludzi, zwierząt lub środowiska naturalnego. Oczywiście można się zastanawiać, co to jest dobry uczynek, czy się opłaca, po co to robić, dla kogo… A może trzeba się po prostu rozejrzeć wokół siebie i działać, nie czekając na zachętę! A czy ty spełniłeś ostatnio jakiś dobry uczynek?

Na szkolnym korytarzu,  przy ul. Jadwigi, umieszczone zostało Drzewko Dobrych Uczynków, na którym każdy może przywiesić listek ze swoim dobrym uczynkiem, który zrobił lub zamierza zrobić. Gotowy listek należy przynieś do biblioteki szkolnej do 18. 05. 2021 r.

Zachęcamy do zajrzenia na strony:

Możecie również stworzyć własną tablicę swoich dobrych uczynków. Kilka propozycji poniżej:

Zapraszamy do wspólnej zabawy

Pamiętajcie, że bezinteresowna dobroć zawsze spotka się z pozytywnym przyjęciem.

Jak pisał Cyprian Kamil Norwid:

„Z rzeczy świata tego zostaną tylko dwie, Dwie tylko: poezja i dobroć… i więcej nic… „

Cyprian Kamil Norwid