Jesteś tutaj:

• 2024 archiwum
  • Rok: 2024

Więcej o 13 Edycja akcji Narodowe Czytanie 2024

W sobotę, 7 września,  o godz.11.00. odbyła się 13 Edycja akcji Narodowe Czytanie 2024. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Władysława Stanisława Reymonta w Twardogórze zaprosiła do wspólnego czytania „Kordiana” Juliusza Słowackiego również naszych uczniów. Szkołę reprezentowali uczniowie klas ósmych: Monika Bukowska, Jakub Bałabuszko, Lena Sobiś, Lena Lizak, Wiktoria Sójecka, Antoni Oskwarek. W otoczeniu historycznych murów, w kościele poewangelickim w Goszczu opowiadana była również historia życia pisarza, jego dzieł i tytułowej postaci.

Więcej „13 Edycja akcji Narodowe Czytanie 2024”
    Więcej o Zebrania z rodzicami/ opiekunami prawnymi

Zapraszamy rodziców/ opiekunów prawnych na spotkania z wychowawcami, które odbędą się w najbliższy wtorek i środę:

– klasy 1-3 we wtorek 10 września o godz. 16.30 w budynku przy ul. Jadwigi 7,

– klasy 4-8 w środę 11 września o godz. 17.00 w budynku przy ul. Batorego 5.

Tematyka spotkań:

– kalendarz wydarzeń szkolnych i klasowych,

– wybory do Rady Rodziców,

– zapoznanie (przypomnienie) podstawowych regulacji prawnych w szkole,

– przedstawienie oferty „Zielonej Szkoły” (klasy 3-8),

– inne bieżące.

Paweł Olszański

Więcej o Szczepienia przeciw HPV w szkołach

Szanowni Państwo, troska o dobrostan oraz zdrowie uczniów i uczennic to priorytet dla Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Zdrowia. Aby uchronić dzieci przed zagrożeniami – także ciężkimi chorobami powodowanymi przez ludzki wirus brodawczaka (HPV) – rozpoczynamy akcję umożliwiającą szczepienie przeciw temu wirusowi w szkołach. Załączam list Ministra Edukacji Narodowej i Ministra Zdrowia. Uprzejmie proszę o zapoznanie się z jego treścią. Proszę także o komunikacyjne wsparcie akcji szczepień przeciw HPV w szkołach. Ponadto, załączam materiały informacyjne na temat HPV, w tym informator dla rodziców – bardzo proszę o wydrukowanie i umieszczenie go w widocznym miejscu w urzędzie. Załączam również prezentację, która przybliży Państwu tematykę związaną z wirusem HPV. Zapewniając wszelkie wsparcie podczas organizacji szczepień, serdecznie zachęcam do przyłączenia się do inicjatywy MEN i MZ. Wspólnie możemy ocalić przed groźnymi chorobami nasze dzieci oraz przyszłe pokolenia.

Piotr Otrębski

Więcej o Kolonie letnie nad morzem

W dniach 22.06 – 02.07.2024 r. grupa 47 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr w Twardogórze, uczestniczyła w wymiennej kolonii letniej nad morzem.  Miejscem wypoczynku było, umiejscowione na obszarze Żuław Wiślanych Sztutowo. Dzięki gościnności Pani dyrektor Szkoły w Sztutowie Podstawowej – Sylwii Owsińskiej, uczestnicy spędzili 10 dni w tej pięknej nadmorskiej miejscowości. Podczas wypoczynku dużą część czasu spędzili na plaży dojeżdżając do niej melexami, gdzie oddawali się  kąpielom w morzu i kąpielom słonecznym. Uczniowie mieli bardzo napięty plan zajęć, uczestniczyli w różnych zabawach rekreacyjnych. Wieczory spędzali na różnych zajęciach sportowo – rekreacyjnych i zabawach integracyjnych, korzystając z infrastruktury szkoły.

Więcej „Kolonie letnie nad morzem”