19.10.2022r Uczniowie klas 4b i 4c mieli zaszczyt uczestniczyć w spektaklu będącym adaptacją sztuki Williama Szekspira „Sen nocy letniej” zrealizowanym przez aktorów Teatru Lalek we Wrocławiu. Młodzi odbiorcy byli zachwyceni scenografią, niezwykłymi kostiumami oraz grą aktorską.

Żywiołowy i entuzjastyczny odbiór spektaklu przez dzieci świadczy o tym, że warto umożliwiać Uczniom kontakt z żywą sztuką.

Po spektaklu wszyscy uczestnicy wrócili „cali i zdrowi”, na domiar bardzo zadowoleni.

„Był to bardzo udany spektakl. Najśmieszniejsza scena to ta, w której Helena i Hermia biły się ( oczywiście, tak na niby) o Lizandra.

Podobało mi się też to, że wszystko skończyło się dobrze”. (Letycja)

Spektakl „Sen nocy letniej” dla dzieci bardzo mi się spodobał. Była to komedia, w której można było zobaczyć postacie fantastyczne i realne. Najbardziej spodobał mi się moment, w którym elf Puk uśpił pary zakochanych: Demetriusza, Lizandra, Helenę i Hermię”.(Mikołaj)

„Najbardziej spodobał mi się elf Puk, bo był śmieszny i popełniał dużo błędów oraz mącił w ludzkich sercach”. (Nadia)