Dnia 20 marca w naszej szkole została przeprowadzona prelekcja przez uczennice 3 klasy I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w ramach XXIX Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży, której przewodni temat brzmi: „Zginąć, ale z honorem. Bohaterska walka zbrojna żydowskich organizacji bojowych z Niemcami z perspektywy 80 lat – o ludzki, społeczny i narodowy honor oraz godność, na przykładzie powstania w getcie warszawskim.”

Temat prezentacji dotyczył postaci Haliny Aszkenazy-Engelhardt oraz Mary Berg, dwóch Żydówek, które relacjonowały życie i powstanie w getcie warszawskim oraz powstanie warszawskie. Prelekcje zostały przeprowadzone dla klas siódmych oraz dla klasy szóstej i ósmej. Po zakończeniu wykładów uczniowie rozwiązali quiz dotyczący przedstawionych postaci.

Wierzymy, że prelekcje wpłyną na rozwój świadomości historycznej na temat powstania w getcie warszawskim, a historia Haliny Aszkenazy- Engelhardt i Mary Berg na stałe zapadnie w pamięć naszych uczniów.