Konkurs o Dolinie Baryczy EDYCJA XXIV „ZDROWIE Z NATURY”

Nasi uczniowie odnieśli znaczące sukcesy w Regionalnym Konkursie o Dolinie Baryczy EDYCJA XXIV „ZDROWIE Z NATURY” w ramach Wyjątkowych Inicjatyw Edukacyjnych  2021 (WIE V edycja). Organizatorem konkursu było:  Stowarzyszenie na Rzecz Edukacji Ekologicznej „Dolina Baryczy”. Komisja konkursowa bardzo pochlebnie wypowiedziała się na temat prac naszych uczniów.

Wyniki i wybrane recenzje:

Kategoria kl. VII-VIII+ szkoły średnie:

Oliwia Dudycz  – I miejsce

Tytuł pracy: „Lecznicze rośliny z Doliny Baryczy” Opiekun: Bożena Olszańska, Bożena Hołubka

Praca do wglądu pod linkiem: WIE 2021_Lecznicze rośliny z Doliny Baryczy_Regionalny Konkurs o Dolinie Baryczy_Oliwia Dudycz_kl. 8_S.P. nr 2 w Twardogórze – Baza Wiedzy / WIE

Praca bardzo ciekawa, pozytywnie wyróżniająca się na tle innych prezentacji (dobre walory głosowe, podkład muzyczny), jasna, klarowna.

autorka wykazała się dużą kreatywnością, jedyna taka prezentacja praca oryginalna i pomysłowa. Autorka wykorzystała ciekawą formę prezentacji.

Brawo za kreatywność i zrobienie interaktywnego zielnika. nie każdy ma odwagę wystąpić i użyczyć głosu.

W pracy są informacje o właściwościach i zastosowaniem praktycznym wybranych gatunków roślin. Powiązano z występowaniem ziół w Dolinie Baryczy.

Widać duży wkład autorki pracy, własne zdjęcia i oryginalna prezentacja

Hubert Gonera – IV miejsce

Tytuł pacy: „Leki nie z apteki” Opiekun: Renata, Gąsior, Bożena Hołubka

Praca do wglądu pod linkiem : WIE_2021_Leki nie z apteki_Regionalny Konkurs o Dolinie Baryczy_Hubert Gonera kl. 8_Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Twardogórze – Baza Wiedzy / WIE

Bardzo ładnie wykonana praca, klarowna struktura, treść zaciekawia czytelnika

prezentacja bardzo przyjemna dla oka, dobrze dobrana kolorystyka

praca estetyczna i zrozumiała

Kategoria kl. IV-VI

Magdalena Pietrzykowska II miejsca Tytuł pracy: „Zdrowie z łąki” Opiekun: Bożena Hołubka

Praca do wglądu pod linkiem : WIE 2021_ZDROWIE Z ŁĄKI_Regionalny Konkurs o Dolinie Baryczy_Magdalena Pietrzykowska_kl. 4_S.P. nr 2 w Twardogórze – Baza Wiedzy / WIE

Praca bardzo estetyczna, kolorowa, ładnie dobrana czcionka. Pomysłowo, podane informacje z punktu własnego doświadczenia np. „kiedy boli mnie brzuch (…)” , lub doświadczenia najbliższych ” wujek robi nalewkę” a „babcia je łodygi”; ciekawe, nieco odmienne spojrzenie na rośliny. Praca logiczna, przejrzysta, ale też pełna niespodzianek, nie do końca wiadomo jakich informacji można spodziewać się przy opisie każdej z roślin.

zioła potraktowane ” pół żartem , pół serio”, wyszło zabawnie choć podane wiadomości są poprawne merytorycznie, podane jest źródło informacji i osoba, która wspierała autorkę

Praca merytorycznie poprawna, właściwy wybór roślin, nietuzinkowe informacje, np.. zupa ze stokrotek, czy informacja o miodzie pokrzywowym. Duzy plus za przedstawienie wartości jakie płyną z przebywania na łące jako takiej.