Apel do Dnia Konstytucji

W przededniu ważnych świąt majowych: Święta Pracy, Dnia Flagi i Święta Konstytucji 3 Maja, społeczność naszej szkoły uczestniczyła w uroczystym apelu. Po uroczystym odśpiewaniu hymnu państwowego i szkolnego głos zabrał dyrektor szkoły p. Paweł Olszański. Powitał przybyłych gości:  Burmistrza Miasta i Gminy Twardogóra p. Pawła Czulińskiego i przedstawiciela Rady Rodziców p. Urszulę Bałabuszko. W klasach 1-3 uczniowie obejrzeli montaż słowno-muzyczny. W klasach 4-8  apel przygotowany został przez wychowawczynię p. Agatę Stekiel i uczniów klasy 5a, a o oprawę muzyczną zadbały p. Barbara Franc i p. Monika Juszczak. Oba spotkania miały upamiętnić ważne święta państwowe i przypomnieć, że Konstytucja 3 Maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie – po konstytucji Stanów Zjednoczonych – ustawą zasadniczą określająca podstawy ustroju państwowego i społecznego. Jej autorami byli król Stanisław August Poniatowski, Ignacy Potocki i Hugo Kołłątaj. Występujący na scenie uczniowie przybrali postać książek z biblioteki i prowadzili nocne rozmowy na temat Konstytucji.