Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. W klasach 1-3 dzień ten był dniem radosnych zabaw i magii. Wypełniony został licznymi konkursami, zawodami oraz tradycyjnymi wróżbami andrzejkowymi. Tego dnia dzieci mogły dowiedzieć się jaki zawód będą wykonywać, wróżyły sobie też z serduszek, aby dowiedzieć się jak będzie miał/a na imię ich ukochana osoba. Nie zabrakło też wędrowania butów przez całą salę. Po wróżbach przyszedł czas na tańce. Po tańcach nadszedł czas na chwilę odpoczynku i wspólny poczęstunek. Radość ze wspólnej zabawy i uśmiechy dzieci pokazały, że impreza andrzejkowa była bardzo udana. Oczywiście dzieci wiedzą, że wszystkie wróżby traktujemy z przymrużeniem oka, jednak Andrzejki mają niezaprzeczalnie magiczny klimat.