„Autyzm jest kolorowy”

2 kwietnia – Światowy Dzień Świadomości nt. autyzmu w naszej szkole pod hasłem „Autyzm jest kolorowy”.

Dlaczego kolorowy?  Ponieważ każda osoba z autyzmem ma w sobie wiele odcieni emocji i nie można ich przebogatej osobowości zamknąć w słowie złożonym tylko z 6 liter. Ma swoje zainteresowania i marzenia, jak każdy 🙂Wielobarwność symbolizuje piękno różnorodności.

Autyzm to nie tylko ograniczenia, to inny sposób odbierania świata. Inny, nie znaczy gorszy.
O tym dowiedzieli się nasi uczniowie podczas różnych akcji zorganizowanych w
szkole z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.

Zespoły klasowe obejrzały ciekawe materiały na temat autyzmu tj. filmy edukacyjne oraz prezentacje multimedialne. Uczestniczyli w dojrzałych rozmowach na temat potencjalnych trudności oraz często krzywdzących stereotypów na temat osób ze spektrum.

Wspólnie próbowali znaleźć odpowiedzi na trudne pytania oraz podawali swoje propozycje wsparcia tych osób w trudnościach ❤️

Cała akcja została zwieńczona barwną wystawą prac naszych uczniów przedstawiających pokolorowane twarze słynnych osób rozwijającym się w spektrum autyzmu. Niech stanie się ona znakiem solidarności z osobami dotkniętymi tą wyjątkowością rozwojową ❤️🙂