BohaterON – włącz historię!

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła po raz pierwszy włączyła się w ogólnopolską akcję „BohaterON – włącz historię”. Kampania ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.

W ramach akcji zostały przeprowadzone przez nauczycieli historii zajęcia tematyczne w klasach ósmych na temat historii Polski w XX wieku, ze szczególnym uwzględnieniem tematyki powstania warszawskiego. Uczniowie w ramach akcji pisali także kartki do żyjących powstańców. Poprzez takie działania wzmacniane jest poczucie tożsamości narodowej oraz buduje się wrażliwość społeczną.

Organizatorami akcji są: Fundacja Rosa, Fundacja SENSORIA i Fundacja Pokolenia Kolumbów, a partnerem merytorycznym akcji jest Instytut Pamięci Narodowej. Natomiast patronat honorowy sprawuje Minister Edukacji i Nauki.  Dziękujemy wszystkim Uczniom, którzy z zaangażowaniem wzięli udział w tej kampanii!