„Bookcrossing, czyli uwolnij książkę. Weź, przeczytaj, podaj dalej”

Powiększ obraz

Od 3 października rusza akcja „Bookcrossing, czyli uwolnij książkę. Weź, przeczytaj, podaj dalej”.

Polega ona na dzieleniu się książkami ze swojej domowej biblioteczki z innymi uczniami. Jeśli w Waszej domowej biblioteczce znajdują się książki, z których już nie korzystacie, można je  przynieść do szkoły i zostawić na regale przed biblioteką, skąd inne dzieci będą mogły je wypożyczyć do swojego domu. Po przeczytaniu prosimy o zwrot książki, by mogło z niej skorzystać jak najwięcej dzieci. Zasady korzystania z kącika określa regulamin, który znajduje się na stronie szkoły, w zakładce Biblioteka. Korzystanie z kącika oznacza akceptację regulaminu. Pamiętajmy o odpowiedzialności za wypożyczone książki. Zachęcamy do wymiany. Idea bookcrossingu opiera się na założeniu, że książki powinny podróżować, krążyć z rąk do rąk, by mogły żyć i spełniać swoje zadanie. W tej podróży ważne jest to, że po prostu są czytane.

REGULAMIN:

1.         Z kącika mogą korzystać wszystkie dzieci z naszej szkoły.

2.         W kąciku książki wybierasz sobie sam.

3.         Warunkiem skorzystania z regału z książkami jest przyniesienie swojej książki

            z domowej biblioteczki.

4.         Jednorazowo możesz „wypożyczyć” jedną książkę- jeden za jeden.

5.         Po przeczytaniu można ją przynieść ponownie i wybrać inną, by mogły z niej

           skorzystać inne osoby.

6.         Nie gwarantujemy, że przyniesiona książka ponownie wróci do właściciela.

7.         Szanujmy i dbajmy o każdą książkę, żeby mogła służyć innym dzieciom.

8.         W przypadku zniszczenia lub zgubienia książki- przynosimy inną z domu.