Czytanie dla rówieśników i rodziców!

Powiększ obraz

Od 1 lutego na zajęciach świetlicowych rozpoczynamy działania stymulujące uczniów do rozwijania pasji czytania książek polski autorów. Głośne czytanie wybranych tekstów dla uczniów klas 1 -3 stanie się stałym dodatkiem zajęć świetlicowych. I tak małymi krokami będziemy dążyć do zwiększenia zainteresowania tym, co daje samodzielne czytanie.

To jest ważne, szczególnie w pierwszym okresie edukacji w szkole.
Prowadzone zajęcia zakończą się w kwietniu – 23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Tego dnia przewidujemy uroczyste podsumowanie naszych działań, a więc nagrywanie i wyróżnianie uczniów osiągających najlepsze wyniki w płynnym, zrozumiałym dla słuchających czytaniu.
Oczywiście zaprosimy rodziców (jak będzie można) na finał wspólnych starań lub zaprosimy Was Rodzice do wysłuchania nagrań ze świetlicy.