DYSKOTEKA LATA 80′

8 lutego w szkole przy ulicy Batorego odbyła się szkolna dyskoteka, której motywem przewodnim były lata 80.  Lata te. to dekada, w której nastąpiły znaczące zmiany w świecie mody. Okres ten charakteryzował się odważnymi i żywymi kolorami, ponadwymiarowymi ubraniami oraz naciskiem na indywidualność i wyrażanie siebie, co też ukazali nasi uczniowie. Nie brakowało kolorowych, czasem kiczowatych stylizacji, które oddawały piękno tamtych czasów. Dresy, dżinsy, kurtki, pilotki czy okulary aviator dopełniały stylizacje naszych kreatywnych uczniów. Muzyka,  oprócz disco i popu uczniowie bawili się przy nowo powstałym, w tamtych czasach, nurcie muzycznym zwanym Nową Falą (New Wave) , który wywodził się z punk rocka.  Mimo ogromnej różnicy lat, młodzież tańczyła do hitów ABBY, Boney M., Bonnie Tyler, George Michaela, Madonny czy nawet Michaela Jacksona.

Nie brakowało również polskich gwiazd muzycznych tamtych lat, takich jak Krzysztof Krawczyk, którego piosenki  uczniowie potrafili nawet śpiewać, co zaskoczyło nie jednego dorosłego.

Ogromne podziękowania należy skierować do nauczycieli i rodziców, którzy dbali o bezpieczeństwo uczniów w tym dniu oraz Samorządu Uczniowskiego, który wraz z panem Vasylem zapewnił dobrą muzykę oraz  odpowiedni klimat dyskoteki.