Działania w ramach akcji „Szkoła Pamięta”

W ramach ogólnopolskiej akcji „Szkoła Pamięta” w naszej szkole zostały przeprowadzone liczne działania dydaktyczno-wychowawcze. Na lekcjach historii nauczyciele wspominali o zmarłych lokalnych działaczach społeczno – politycznych oraz o nauczycielach i pracownikach szkoły (m.in. o śp.: Janie Kuligu, Ryszardzie Gnoińskim, Alojzym Kuligu, Halinie Henczel, Marii Nowojskiej, Stefanie Kulas, Ewie Pienio, Ewie Przybył, Lidii Popiołek, Jolancie Ilków, Marii Kucharskiej, Wilhelminie Molka, Krystynie Dżugaj, Renacie Molińskiej).

Odbyła się również prezentacja postaci ważnych dla Ojczyzny (m.in. Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Wojciecha Korfantego, Wincentego Witosa).

Uczniowie poznali cele działania Fundacji Studio Wschód, która pomaga Polakom i Polonii na terenach dawnych Kresów Wschodnich i zostali zachęceni do udziału w akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”.

Nauczyciele katecheci także włączyli się do akcji, będą z uczniami odwiedzać groby zmarłych, zapalać znicze.

Natomiast Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami – w ramach corocznego udziału
w akcji – porządkował dziś dawny cmentarz w Goli Wielkiej.