Dzień Postaci z Bajek

Powiększ obraz

Bajki, baśnie zarówno te czytane jak i oglądane odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Dlatego bajkowi bohaterzy doczekali się swojego święta.  Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada.

W tym roku święto wypada w sobotę, dlatego obchodziliśmy ten wyjątkowy dzień 4 listopada. Obchody były okazją do wspólnego słuchania bajkowej literatury i zachęcania do rozwijania zainteresowań czytelniczych. Zajęcia lekcyjne i świetlicowe stały się niepowtarzalną przygodą, którą stworzyli dzielni rycerze, piękne księżniczki, siejący grozę piraci, przyjacielskie potwory czy mówiące ludzkim głosem zwierzaki. Uczniowie klas starszych również włączyli się do szkolnych obchodów. Kolorowe postacie, pomalowane, przebrane, zamaskowane, a przede wszystkim uśmiechnięte twarze wypełniły szkolne korytarze. Wszystkie przebrane osoby wzięły udział w sesji fotograficznej, a jej efekty można zobaczyć w przygotowanej galerii.