Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Powiększ obraz

21 listopada obchodzimy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Jest to jedno z tych nietypowych świąt, które wywołuje w nas pozytywne emocje.

Jest okazją, by podnieść naszą życzliwość i uprzejmość na wyższy poziom. Warto walczyć o to, by relacje między ludźmi były nie tylko poprawne, ale nacechowane tolerancją i wzajemną sympatią. Przesłanie światowej akcji jest proste: bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy, wraca do nas z nawiązką. W obchody święta włączyła się klasa 2d, która przygotowała wesołe emotikony i witała rano wszystkich wchodzących  do szkoły, wręczając buźkę i życząc „Miłego dnia”. Dzieci przygotowały również plakaty z hasłami ” Bądź miły”, „Uśmiechnij się”, „Miłego dnia”. Liczymy na to, że taką akcją dzieci wprawiły niektórych w miły nastrój, a innym poprawiły humor w tym wyjątkowym dniu.

W życzliwości drzemie prawdziwa moc uszczęśliwiania – nie tylko obdarowanego życzliwością, lecz przede wszystkim tego, który ją okazuje. Niech Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień rozchmurzy listopadową aurę!