![](https://sp2.twardogora.pl/wp-content/uploads/xga-xx-koncert-bozonarodzeniowy-w-twardogorze-1733733521-120-1-1024x576.jpg)
Ferie z książką to świetny pomysł na spędzenie wolnego czasu. Czytanie rozbudza kreatywność oraz wzbogaca słownictwo. Poniżej przedstawiamy pozycje wydawnicze, po które warto sięgnąć. Książki zostały zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Zapraszamy wszystkich uczniów do odwiedzenia biblioteki szkolnej i wypożyczenia choć jednej książki na ferie.
![](https://sp2.twardogora.pl/wp-content/uploads/2-14.jpg)
Szkoła szpiegów , Stuart Gibbs
Główny bohater powieści „Szkoła szpiegów” jest introwertykiem, który różni się od nastolatków w jego wieku. Pewnego dnia Benjamin dostaje wyjątkową szansę od losu – tajemniczy mężczyzna zaprasza go do elitarnej placówki, która jest prowadzona przez CIA. To dla niego ogromne wyróżnienie, gdyż w szkole uczą się jedynie najzdolniejsi uczniowie, którzy w przyszłości zostaną tajnymi agentami.
![](https://sp2.twardogora.pl/wp-content/uploads/3-13.jpg)
Zwiadowcy, Johan Flanagan
Bohaterem serii jest piętnastoletni sierota, Will, wychowanek sierocińca. Jego ojciec poniósł bohaterską śmierć w trakcie ostatniego starcia ze złym baronem Morgarathem. Syn chciałby kontynuować tradycję. Może niekoniecznie dać się zabić, ale zostać rycerzem…
![](https://sp2.twardogora.pl/wp-content/uploads/4-13.jpg)
Leo! znowu Ty?, Aleksandra Tyl
Leo ma 11 lat i nie przepada za szkołą. Lekcje są przecież taaaakie nudne i ciągle trzeba się uczyć.
Na szczęście bywają też świetne dni, zwłaszcza gdy uda się z kolegami opracować jakiś niecny plan. Jest jednak pewien problem. NAUCZYCIELE.
![](https://sp2.twardogora.pl/wp-content/uploads/5-17.jpg)
Tiramisu z truskawkami, Joanna Jagiełło
Linka i Natalia rozpoczynają naukę w drugiej klasie liceum. Linka już w pierwszych dniach września odchodzi ze szkolnej gazetki, by założyć konkurencyjnego bloga, i zaczyna pracę w kawiarni. Jej związek z Adrianem kwitnie – nie mogłoby być lepiej!
![](https://sp2.twardogora.pl/wp-content/uploads/6-10.jpg)
Pięć tygodni w balonie, Juliusz Verne
Kiedy trzech Brytyjczyków wyrusza balonem w podróż, która wiedzie ze wschodu na zachód Afryki, w poszukiwaniu źródeł Nilu, musi to oznaczać przygody, piękne widoki i dużą porcję humoru. Każdego z podróżników pchnęły ku temu inne powody. Samuel Fergusson, brytyjski podróżnik, człowiek wszechstronnie wykształcony, pożądał wiedzy, jego wierny służący Joe przygód i chęci towarzyszenia swemu panu, którego nigdy nie odstępował, a Szkot Dick Kennedy, oddany przyjaciel doktora, próbował nie lecieć wcale uważając pomysł przelotu balonem za bensensowny…