Finał I Sycowskiego Turnieju Kodowania

Drużyna uczniów SP 2 Hubert Gonera 7f, Bartłomiej Mrowicki 7d, Antoni Wesołowski 7d, Karol Kędzierewicz 7d, przygotowana przez Katarzynę Krzywdę zajęła 4 miejsce w Finałe I Sycowskiego Turnieju Kodowania

Po konkursie uczniowie przeanalizowali wszystkie popełnione błędy i szykują się na przyszły rok po zwycięstwo. Jeden z uczniów powiedział: “Zadanie konkursowe polegało na zaprogramowaniu mBota w ciągu godziny tak, aby pokonał on wyznaczony labirynt w jak najszybszym czasie. Zadanie na początku wydawało się dość łatwe, ale z czasem okazało się nieco trudniejsze, gdyż mBoty są bardzo nieprzewidywalne i to miało bardzo duży wpływ na finał.”

Więcej o konkursie:

2 czerwca 2021 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Sycowie odbył się I Sycowski Turniej Kodowania pod patronatem Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka, Burmistrza Miasta i Gminy Syców Dariusza Maniaka oraz Stowarzyszenia Aglomeracja Wrocławska.

Głównym celem konkursu jest upowszechnianie wiedzy z zakresu przedmiotów informatycznych wśród uczniów szkół podstawowych województwa dolnośląskiego oraz obszaru aglomeracji wrocławskiej. Turniej wpisany jest na listę konkursów kuratoryjnych, a jego zwycięzcy otrzymują punkty rekrutacyjne do szkół średnich.

Turniej odbył się w trzech grupach wiekowych:
klasy I – III – “Przez labirynt z Ozobotem”
klasy IV – VI – “W pogoni za Scottie”
klasy VII – VIII – “Wyścigi mBotów

Do konkursu zakwalifikowało się 13 drużyn z całego Dolnego Śląska,

Wśród uczestników znaleźli się uczniowie z:
Szkoła Podstawowa nr 25 Wrocław
Szkoła Podstawowa w Działoszy
Szkoła Podstawowa w Pisarzowicach
Szkoła Podstawowa nr 2 w Twardogórze
Szkoła Podstawowa w Drołtowicach
Szkoła Podstawowa nr 1 w Sycowie
Szkoła Podstawowa w Wiszni Małej
Szkoła Podstawowa w Ratowicach
Szkoła Podstawowa nr 2 w Sycowie

Podczas, gdy uczestnicy rozwiązywali zadania algorytmiczne, ich opiekunowie wzięli udział w szkoleniu z zakresu rozwijania kompetencji kluczowych oraz z wybranych zagadnień dot. kodowania i programowania.

Zwycięzcy

klasy I-III Szkoła Podstawowa Nr 1 im. III Tysiąclecia w Sycowie
klasy IV- VI Szkoła Podstawowa im. Małego Księcia w Wiszni Małej
klasy VII- VIII Szkoła Podstawowa nr 25 we Wrocławiu

Fundatorami nagród i upominków byli:
Dariusz Maniak – Burmistrz MiG Syców Aglomeracja Wrocławska oraz
Razem możemy więcej
Wszystkim uczestnikom składamy ogromne GRATULACJE i życzymy jeszcze więcej pasji w nauce kodowania!”

źródło: UMiG Syców