Finał Ogólnopolskich zawodów „OMNIBUS Z DOLINY BARYCZY” realizowany w ramach Wyjątkowych Inicjatyw Edukacyjnych dla Doliny Baryczy WIE2019

Powiększ obraz

10.05.2019 w naszej szkole odbył się finał Ogólnopolskich Zawodów „Omnibus z Doliny Baryczy”. Był to trzeci – finałowy etap tego konkursu. O godz. 9.00 pani Dyrektor Dorota Siemaszko – Babij powitała uczestników i życzyła wszystkim powodzenia. Następnie 22 uczestników rozpoczęło grę „Omnibus”. Pytania w grze dotyczyły 6 różnych kategorii z Doliny Baryczy (rośliny, zwierzęta, historia, turystyka,  ekologia, współczesność). Każdy wykonał 10 rzutów i odpowiadał na 10 pytań.

O godz. 9.30 uczestnicy pisali test ze znajomości obiektów z DB (na podstawie prac uczestników dostępnych na stronie: http://edukacja.barycz.pl/zasoby/index.php?p=106&s_filtr=1&s_mod=6&s_word=&podkat_29_0=1&podkat_29_13=1)

Zadaniami uczestników biorących udział w konkursie było:

  • wykonanie i opisanie zdjęcia wybranego obiektu z gminy oraz zamieszczenie na portalu www.edukacja.barycz.pl
  • opanowanie wiadomości w oparciu o grę edukacyjną „Omnibus Doliny Baryczy” oraz podstawowych informacji dotyczących ochrony przyrody w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem Parków Narodowych i Parków Krajobrazowych Dolnego Śląska i Wielkopolski,
  • zapoznanie się z 24 zdjęciami wraz z opisami, które zostały przez komisje zakwalifikowane do finału.

 Po teście uczestnicy z opiekunami zwiedzali szkołę i mieli poczęstunek.

O 11.15 zostały ogłoszone wyniki, odbyło się uroczyste zakończenie i wręczenie dyplomów.

Pani Anna Lorek, reprezentująca Urząd Miasta i Gminy Twardogóra wręczyła bony na wartość 300 zł dla Omnibusów z Doliny Baryczy (w dwóch kategoriach wiekowych). Pozostały zwycięzcom gratulacje składała Pani Dyrektor Dorota Siemaszko – Babij. Uczniowie sami wybierali sobie nagrody m.in. notatniki elektroniczne (wraz z bonami ufundowane przez Burmistrza MiG Twardogóra – Pawła Czulińskiego) czy pamiątki z Doliny Baryczy (ufundowane przez Stowarzyszenie na Rzecz Edukacji dla Doliny Baryczy).

W ramach zawodów po raz pierwszy nadany został tytuł: „Omnibus z Doliny Baryczy”. Tytuł ten zdobyła uczennica klasy 8a naszej szkoły:

Maja Juszczak –  kategoria klasy VIII szkół podstawowych III gimnazjum.

Do konkursu przystąpiło 8 uczniów z naszej szkoły. Gratulujemy wszystkim laureatom. Oto wyniki:

Kategoria klasy V-VII szkół podstawowych:

  • I miejsce: Hanna Skrzypczak, kl. 5d
  • II miejsce: Zuzanna Pietrzykowska, kl. 6c
  • III miejsce: Zuzanna Maszyna, kl. 7b

 Kategoria klasy VIII szkół podstawowych III gimnazjum:

  • I miejsce: Maja Juszczak (Omnibus), kl. 8a
  • I miejsce: Hanna Babij, kl. 8a
  • I miejsce: Jakub Kurzawa, kl. 8b
  • II miejsce: Wiktor Wolf, kl. 8b

Konkurs „Omnibus z Doliny Baryczy jest zamieszczony w wykazie zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych, organizowanych przez kuratora lub inne podmioty działające na terenie szkoły, i może być wymieniony na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej i gimnazjalnej lub ponadpodstawowej oraz miejsc uznanych za wysokie (I,II,III miejsce) w związku z rekrutacją do szkół ponadgimnazjalnych oraz ponadpodstawowych na rok szkolny 2019/2020 w województwie dolnośląskim i wielkopolskim.