Finał Ogólnopolskich zawodów „OMNIBUS Z DOLINY BARYCZY”

25.03.2021r. odbył się finał Ogólnopolskich Zawodów „Omnibus z Doliny Baryczy”. Był to trzeci – finałowy etap tego konkursu. Ze względu na epidemię, uczestnicy (26 osoby z dwóch województw) pisali test wiedzy online.

Pytania testu dotyczyły 6 różnych kategorii z Doliny Baryczy (rośliny, zwierzęta, historia, turystyka,  ekologia, współczesność). Każdy musiał odpowiedzieć na 25 pytań.

Zadaniami uczestników biorących udział w konkursie było:

– wykonanie i opisanie zimowego zdjęcia o tematyce przyrodniczej w Dolinie Baryczy oraz zamieszczenie go na portalu www.edukacja.barycz.pl

– opanowanie wiadomości w oparciu o grę edukacyjną „Omnibus Doliny Baryczy” oraz podstawowych informacji dotyczących ochrony przyrody w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem Parków Narodowych i Parków Krajobrazowych Dolnego Śląska i Wielkopolski.

Nagrody ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Twardogóra – Pawła Czulińskiego zostaną przesłane laureatom do ich macierzystych szkół. Są to m. in. gadżety z Twardogóry. Omnibus otrzyma bon o wartości 300zł.

W ramach zawodów tytuł: „Omnibus z Doliny Baryczy”został nadany uczniowi klasy 8b  Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Twardogórze: Bartoszowi Włodarczykowi.

Finał Ogólnopolskich zawodów

„OMNIBUS Z DOLINY BARYCZY”
realizowany w ramach
Wyjątkowych Inicjatyw Edukacyjnych dla Doliny Baryczy WIE2021

Gratulujemy wszystkim laureatom:
LISTA LAUREATÓW z GMINY TWARDOGÓRA WIE2021 „OMNIBUS Z DOLINY BARYCZY”

1. Czaple białe – białe damy zawsze na straży Oliwia Hankiewicz – VIII Szkoła Podstawowa w Dębnicy
  2. Agata Harych – VIII Szkoła Podstawowa w Dębnicy
  3. Szlachetny jegomość ma już 400 lat Jagoda Sołtysiak VII Szkoła Podstawowa w Dębnicy
  4. Las na wodzie Maja Bocianowska kl VIII SP w Powidzku gmina Żmigród
  5. Tajemniczy las Hubert Litwin kl VIII_SP w Powidzku gmina Żmigród
  6. Staw w Jamniku Maciej Niżyński kl VII SP w Powidzku gmina Żmigród
  7. Podpatrzone w lesie – Inka Boczar – kl. VII – S. P. w Grabownie Wielkim
  8. Samotny wilk w Chełstowie Amelia Boczar kl VIII S. P. w Grabownie Wielkim
  9. Aleja Lipowa w Grabownie Wielkim Anna Cieślak VIII Szkoła Podstawowa w Grabownie Wielkim
  10. Gdzie zimuje żółw? Zuzanna Pietrzykowska kl VIIIc S.P. nr 2 w Twardogórze
  11. Las sosnowy – wyjątkowe miejsce Nikodem Jesionka kl VIIIc S.P. nr 2 w Twardogórze
  12. Olchy i graby Hanna Skrzypczak VIId SP nr 2 Twardogóra
  13. Las w śnieżnej aurze Wiktoria Frątczak VII b S.P. nr 2, Twardogóra
  14. Buk na szczudłach Bartosz Włodarczyk_kl VIIIb S.P. nr 2 w Twardogórze
  15. Zima na wodzie Agnieszka Potyrała VII b S.P. nr 2, Twardogóra
  16. Zima nad Skorynią Emilia Rudkiewicz VII f, S.P. nr 2 w Twardogórze
  17. W pogoni za zimą Maja Mikołajczyk VII f, S.P. nr 2 w Twardogórze

Laureatami zostały osoby z maksymalną liczbą punktów za test (25/25)

Omnibus został wyłoniony po dodaniu punktów za pracę umieszczoną na portalu.

Zawody „Omnibus z Doliny Baryczy” są zamieszczone w wykazie zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych, organizowanych przez kuratora lub inne podmioty działające na terenie szkoły, i mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej w związku z rekrutacją do szkół ponadgimnazjalnych oraz ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022 w województwie dolnośląskim i wielkopolskim.

Organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Twardogórze.

Koordynatorem WIE 2021 było Stowarzyszenie na Rzecz Edukacji dla Doliny Baryczy.