Gminny Turniej Lekkoatletyczny klas 1-3

Powiększ obraz

21 maja 2024r na obiektach sportowych przy budynku szkoły na ulicy św. Jadwigi odbył się Gminny Turniej Lekkoatletyczny klas 1-3. W zawodach wzięło udział dziewięć drużyn z naszej gminy.
Trójbój to trzy konkurencje: bieg na 60 m, skok w dal oraz rzut piłeczką palantową.

W zawodach uczestniczyły 10-osobowe zespoły poszczególnych klas składające się z pięciu dziewcząt i pięciu chłopców. Wyniki czterech dziewcząt i czterech chłopców stanowiły o miejscu zespołu.
Klasyfikacje końcowe
Klasy pierwsze:
I miejsce🥇- Szkoła Podstawowa w Twardogórze ( skład drużyny: Gąsior Piotr klasa 1c, Hungier Alan klasa 1c, Kupijaj Hanna klasa 1c, Lityńska Blanka klasa 1a, Manulik Karol klasa 1d, Mazur Amelia klasa 1c, Nicpoń Aleksandra klasa 1c, Pieczarka Mikołaj klasa 1d, Suliga Blanka klasa 1c, Urbanek Maksymilian klasa 1b, poza konkurencją: Rogalski Robert klasa 1a)
II miejsce🥈 – Szkoła Podstawowa w Goszczu
III miejsce 🥉– Szkoła Podstawowa w Grabownie Wielkim
Klasy drugie:
I miejsce🥇- Szkoła Podstawowa w Twardogórze (skład drużyny: Dobrowolska Hanna klasa 2d, Domańska Zuzanna klasa 2e, Karasiński Adam klasa 2e, Kowalczyk Nadia klasa 2b, Kowalska Zuzanna klasa 2e,Palma Franciszek klasa 2a, Puchała Wiktor klasa 2c, Rądlewski Jakub klasa 2b, Szczot Mija klasa 2c, Szczot Oskar klasa 2a)
II miejsce🥈- Szkoła Podstawowa w Grabownie Wielkim
III miejsce🥉- Szkoła Podstawowa w Goszczu
Klasy trzecie:
I miejsce🥇- Szkoła Podstawowa w Twardogórze (skład drużyny: Antas Filip klasa 3d, Cierniejewski Stanisław klasa 3a, Gąsior Zuzanna klasa 3d, Jankiewicz Dorota klasa 3d, Krywko Tomasz klasa 3a, Maksoń Jagoda klasa 3d, Pluta Ksawer klasa 3b, Rumniak Jasmina klasa 3a, Sobińska Klara klasa 3d, Wasicki Wiktor klasa 3a, poza konkurencją: Jarosik Adrian klasa 3d, Wlazło Oliwia klasa 3c, ).

II miejsce🥈- Szkoła Podstawowa w Goszczu

III miejsce 🥉– Szkoła Podstawowa w Grabownie Wielkim

W zawodach wzięło udział 97 uczniów.

W sprawnym przeprowadzeniu zawodów pomagali nauczyciele wychowania fizycznego.

Życzymy powodzenia zawodnikom na etapie powiatu.