Informacja o wynikach zawodów „OMNIBUS Z DOLINY BARYCZY” realizowanych w ramach Wyjątkowych Inicjatyw Edukacyjnych dla Doliny Baryczy WIE2022

Informujemy, że 31.03.2022r. odbył się finałowy trzeci etap Wojewódzkich Zawodów „Omnibus z Doliny Baryczy”, w którym test wiedzy online pisało 15 uczniów z dwóch województw.

Pytania testu dotyczyły 6 różnych kategorii z Doliny Baryczy (rośliny, zwierzęta, historia, turystyka, ekologia, współczesność). Maksymalnie można było zdobyć 25 punktów.

W wyniku III etapu wyłoniono laureatów zawodów:

• Jagoda Sołtysiak kl. VIII b Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Dębnicy gmina Przygodzice – Tu byłem – Fryderyk Chopin – fortepianowy mistrz w Antoninie
  • Hubert Gonera kl. VIII – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła 2 w Twardogórze – Gmina Twardogóra – Pamięć
  • Lena Woźnica kl. 8b Szkoła Podstawowa w Powidzku gmina Żmigród – Pomnik 750-lecia Żmigrodu
  • Wiktoria Frątczak kl. 8b Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła 2 w Twardogórze – Pomnik ku Pamięci Niepodległej Polski
  • Małgorzata Piróg kl. 8b Szkoła Podstawowa w Powidzku gmina Żmigród – Pomnik upamiętniający 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę
  • Agnieszka Potyrała kl. 8b Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła 2 w Twardogórze – Krzyż Teofila
  • Tomasz Rogala kl 8b Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Twardogórze – Nagrobek pamięci

Nagrody ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Twardogóra – Pawła Czulińskiego oraz pamiątki z Doliny Baryczy ufundowane przez Stowarzyszenie na Rzecz Edukacji dla Doliny Baryczy zostaną wręczone laureatom 04.05.2022 r. w „Campus Domasławice”.

Tego dnia odbędzie siędogrywka o tytuł „Omnibus z Doliny Baryczy” pomiędzy

Małgorzatą Piróg ze Szkoły Podstawowej w Powidzku, gmina Żmigród oraz Agnieszką Potyrała ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Twardogórze.

Zawody „Omnibus z Doliny Baryczy” są zamieszczone w wykazie zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych (pozycja 105 konkursy_zal.3_2022.xlsx (kuratorium.wroclaw.pl), organizowanych przez kuratora lub inne podmioty działające na terenie szkoły, i mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej w związku z rekrutacją do szkół ponadgimnazjalnych oraz ponadpodstawowych na rok szkolny 2022/2023 w województwie dolnośląskim i wielkopolskim.

Organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Twardogórze.
Partnerzy: Stowarzyszenie na Rzecz Edukacji Ekologicznej „Dolina Baryczy”,
Stowarzyszenie Partnerstwo dla Doliny Baryczy,