Jak być sprawnym i zdrowym – projekt z języka angielskiego

Powiększ obraz

W naszej szkole oprócz lekcji z zakresu zdrowego żywienia oraz konkursów pod hasłem ” Trzymaj formę” mają miejsce projekty językowe dedykowane temu właśnie tematowi.

Jedna z uczennic naszej szkoły, Julia Dworska z kl. 3b stworzyła w ramach projektu prezentacje pt. „Co każdy powinien wiedzieć o odżywianiu i aktywności fizycznej?”

Prezentacja zawiera istotne informacje dotyczące podstawowych składników odżywczych i ich występowania w pożywieniu, a także roli jaką spełniają dla zdrowia.

Ponadto z prezentacji możemy się dowiedzieć czym jest zbalansowana dieta oraz dlaczego aktywność fizyczna oraz woda są kluczem do bycia zdrowym. Wreszcie poznajemy 10 zasad zdrowego żywienia oraz uczymy się jak czytać etykiety dotyczące składników odżywczych na produktach. Wszystkie powyższe informacje zostały zaprezentowane na lekcjach biologii oraz języka angielskiego. Dla zainteresowanych prezentacja dostępna do obejrzenia na stronie szkoły.

Beata Karasińska-Świerad opiekun projektu.