Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2021

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2021 – pod hasłem „Baśnie i legendy z całego świata”

Z tej okazji  Biblioteka Szkolna zaprasza wszystkich uczniów do wzięcia udziału w:

• Konkursie literackim ze znajomości twórczości Suzanne  Collins „Igrzyska śmierci” , który odbędzie się 12 października godz. 9.00 w bibliotece

Uczestnicy odpowiadają pisemnie na pytania dot. treści książki.

• Konkursie pięknego czytania „Czytanie jest OK!”, który odbędzie się 26 października, uczniowie klas 4-8 przygotowują do czytania tekst z wybranej lektury obowiązkowej – max 3min ; uczniowie klas 1-3 tekst z wybranej baśni – max. 3min. Mile widziana charakteryzacja.
  • Konkursie dla klas 1-4 „Laurka dla biblioteki”. Termin oddania prac do 30 października.
  • Konkursie dla klas 1-4 na ilustrację ulubionej baśni lub bajki. Termin oddawania prac do 30 października.

Zapraszamy, przewidziane nagrody.