Szóstego grudnia dzieci budzą się wyjątkowo wcześnie. Gdy tylko otworzą oczy, zaglądają pod poduszkę, pod łóżko lub do butów. Czy święty Mikołaj zostawił tam dla nich prezenty?

Oczywiście! Tak jak przypuszczały, dzień zaczął się wyjątkowo. Szóstego grudnia także pójście do szkoły staje się czystą przyjemnością. Mikołajki to radosny dzień.  Od samego rana w naszej szkole z każdej strony biegali po korytarzach uczniowie ubrani na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach. Jaka była radość, gdy zawitał do nas Św. Mikołaj. Przybył w towarzystwie pięknych śnieżynek. Dzieci witały go z ogromnym entuzjazmem. W podziękowaniu za prezenty uczniowie recytowali wiersze, śpiewali piosenki. Były również upominki dla Mikołaja w postaci prac plastycznych.  Serdecznie dziękujemy Świętemu Mikołajowi za odwiedziny i obdarowanie prezentami uczniów naszej szkoły.