Mistrzostwa Województwa szkół

Powiększ obraz

Świetny występ reprezentacji SP 2 w finale wojewódzkim biegów przełajowych w Oleśnicy

15 kwietnia w okolicach Oleśnickiego zamku rozegrane zostały finały dolnośląskie szkół w biegach przełajowych. Bardzo dobrze spisali się reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Twardogórze.

Rywalizacja odbywała się w kategoriach klas 3-4 i 5-6 oraz 7-8 na dystansach od 1km do 2 km. Zdecydowanym zwycięstwem Naszych reprezentantek skończył się wyścig w klasach 7-8, w których pierwsze dwa miejsca na podium zajęły odpowiednio Martyna Dżugaj i Julia Huryn. Na 5 dobiegła Maja Wodnicka, a na 7 Tatiana Gierus.

Tym samym zespół dziewcząt uzyskał awans na finały ogólnopolskie. Na trzecim miejscu podium w klasyfikacji drużynowej stanęła drużyna chłopców klas 7-8, wśród których najwyżej na 5 miejscu znalazł się Kajetan Matusiak, na 7 Grzegorz Janas i 9 Tymoteusz Załomski. Punktowane miejsce zajął w drużynie również Bartosz Skrzyński.

W rywalizacji klas młodszych (5-6) najwyżej sklasyfikowana tuż za podium (4 miejsce) była Lena Smolis

W składach pozostałych drużyn wystąplili:

– 5-6 dziewcząt: Małgorzata Potyrała, Marcelina Matusiak, Monika Bukowska,

– 3-4 dziewcząt: Nikola Krawczyk, Hanna Strojna, Alicja Cierniejewska, Agnieszka Pater, – 3-4 chłoców: Bartosz Kulik, Jakub Pietrzak, Wiktor Więckowski, Hubert Kułakowski, Patryk Wesołowski, Wiktor Ziglewski, Michał Samojlenko