#MOJANIEPODLEGŁA

Od 16 listopada 2021 r. w holu budynku szkoły przy ulicy Batorego prezentowana jest wystawa pt. Ojcowie Niepodległości. Plansze prezentują sylwetki polityków, którzy w latach 1918 – 1921 przyczynili się do odzyskania przez Polskę niepodległości. Są to więc najbardziej znane postacie Józef Piłsudski i Roman Dmowski, ale także Ignacy Jan Paderewski, Wincenty Witos, Wojciech Korfanty i Ignacy Daszyński. Wystawa została szkole udostępniona przez Instytut Pamięci Narodowej, wsparcia udzieliło Stowarzyszenie Przyjaciół Jana Pawła II.

Tą wystawą Instytut Pamięci Narodowej zaprasza do włączenia się do akcji #MOJANIEPODLEGŁA, która daje Polakom możliwość pokazania – za pomocą mediów społecznościowych – za co kochają swoją ojczyznę. Polska dla każdego z nas jest czymś innym. Dla jednych to #TRADYCJA i #WOLNOŚĆ, dla drugich #RODZINA, #ZDROWIE, #NAUKA czy #PRACA.

Inni spełniają się w #WOLONTARIAT, #SPORT czy #MUZYKA.

Aby przyłączyć się do akcji, wystarczy zrobić wpis lub zdjęcie i wrzucić je na Twitter, Facebook, Instagram czy Snapchat z hashtagiem #MOJANIEPODLEGŁA Więcej informacji: www.mojaniepodlegla.pl