„My pierwsza Brygada”

Powiększ obraz

Dnia 10-go listopada 2022 r. w hali GOSiR-u w Twardogórze odbyła się wieczornica „My pierwsza Brygada”, która zapoczątkowała w naszej gminie Twardogórskie Obchody Narodowego Święta Dnia Niepodległości.

Zgromadzeni goście oraz mieszkańcy mieli okazję wziąć udział we wspaniałej lekcji historii i patriotyzmu, którą przedstawił Dolnośląski Kurator Oświaty Pan Roman Kowalczyk. Przy akompaniamencie wrocławskiego artysty Krzysztofa Żesławskiego wraz z przybyłymi gośćmi i mieszkańcami naszej gminy wykonał wzruszające pieśni i piosenki patriotyczne.

Spotkanie rozpoczęto od wspólnego odśpiewania Hymnu Polski i Roty. Nie zabrakło również piosenek z okresu wojny oraz okresu powojennego. Wspólne śpiewanie zakończono utworami „Mury” oraz „Żeby Polska była Polską” W wydarzeniu nie zabrakło również uczniów naszej szkoły. Zespół ukulele wraz z zespołem wokalnym pod opieką Pani Barbary Franc wykonali piosenki pt. „Białe róże” oraz „Pałacyk Michla”. W wieczornicy udział wzięła absolwentka Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II, a obecnie uczestniczka 13 edycji programu „The Voice of Poland” Maja Juszczak, która wprowadziła nas w atmosferą świętowania utworem „Białe róże”.

Wspólne śpiewanie dostarczyło wielu wzruszeń, radości z bycia razem, wspólnego śpiewania oraz było symbolem patriotyzmu bo jak powiedział patron naszej szkoły Jan Paweł II „Patriotyzm oznacza umiłowanie tego, co ojczyste: umiłowanie historii, tradycji, języka czy samego krajobrazu ojczystego. Jest to miłość, która obejmuje również dzieła rodaków i owoce ich geniuszu…Nasze dzieje uczą, że Polacy byli zawsze zdolni do wielkich ofiar dla zachowania tego dobra albo też dla jego odzyskania”.