11 listopada to ważna data dla każdego Polaka. W tym dniu dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę wolności obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości.
To okazja do radości, ale także refleksji nad  burzliwą przeszłością naszej Ojczyzny. Społeczność szkolna również włączyła się w obchody tego święta poprzez udział
w patriotycznej akademii. Montaż słowno-muzyczny przypomniał tragedię narodu polskiego, czasy zaborów, powstań narodowych, wspominał tęsknotę Polaków za wolnością.

O godzinie 11.11 wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy, biorąc tym samym udział
 w kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. W ten sposób włączyliśmy się we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.