Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w naszej szkole.

W tym dniu chętni uczniowie z klas trzecich walczyli na ortograficznym polu
o zaszczytne miano szkolnego „Mistrza Ortografii”. Oto oni:

Paweł Górzyński, Zuzanna Kuśmierska, Filip Ciepluch, Jagoda Madalińska.
            W klasach 4- 8 odbył się konkurs poprawności językowej. Wzięło w nim udział 29 uczniów. W kategorii klas 4-5 zwycięzcami zostali: I miejsce – Julia Oko, II miejsce – Patrycja Przybylska, III miejsce – Antonina Stanowska. W kategorii klas 6- 8: I miejsce- Jakub Bałabuszko, II miejsce- Pola Tesznar, III miejsce- Hanna Chmiel. Gratulujemy!
             Inni próbowali swoich sił w czytaniu „ łamańców językowych”, czyli wierszyków przepełnionych trudnymi do wyartykułowania słowami. A ci, którzy chcieli sprawdzić swoją wiedzę na temat języka polskiego, mogli rozwiązać  krzyżówkę lub rebus. Na porannej świetlicy uczniowie  układali puzzle „Znamy polskie przysłowia”. Bawiliśmy się  również w zabawę „Jedzie pociąg naładowany rzeczami na literę…”, która polegała na wymyśleniu słowa, rozpoczynającego się na ostatnią literę poprzedniego słowa. Obchody święta  upłynęły w miłej i radosnej atmosferze.
                Pielęgnujmy i szanujmy język rodzimy nie tylko od święta, ale i na co dzień.