Odwiedziny twardogórskiej Ochotniczej Straży Pożarnej

6 czerwca 2023 roku uczniowie klas drugich i trzecich wybrały się w odwiedziny
do  twardogórskiej Ochotniczej  Straży Pożarnej. Nasi milusińscy zapoznali się z zawodem strażaka, z zasadami postępowania na wypadek powstania pożaru lub innego zagrożenia. Strażacy przedstawili, jak wygląda ich praca oraz jaki sprzęt na co dzień jest wykorzystywany podczas prowadzonych działań. Dzieci dowiedziały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również pomagają w czasie powodzi, usuwają skutki wypadków samochodowych, połamane przez wichury drzewa. Uczniowie mieli okazję zobaczyć wozy strażackie wrazbz całym wyposażeniem oraz specjalne ubrania, w jakie są zabezpieczeni w czasie prowadzonych działań. Zwiedziły również remizę. Kto chciał mógł przymierzyć hełm strażacki, potrzymać wąż.

Wizyta w strażackiej remizie to doskonała forma edukacji, dotycząca uświadomienia dzieci o grożących niebezpieczeństwach w przypadku wystąpienia pożaru, wypadku i innych zagrożeń, które mogą mieć miejsce.