Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Powiększ obraz

W dniu  29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

To jedno    z tych wydarzeń w kalendarzu świąt nietypowych, które są zarówno przyjemne jak i pożyteczne. Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Głośne czytanie jest dobrą okazją do budowania więzi i wspólnego spędzenia czasu dziecka z dziadkami, rodzicami, rodzeństwem czy kolegami. Święto więc warto obchodzić każdego dnia, a jeśli każdy poświęci na nie choćby 10 minut, będzie to duży sukces. Zapraszamy więc Wszystkich  do wspólnego czytania. W roli czytających wcielili się bibliotekarze, nauczyciele, starsi koledzy. Dzieci mogły  zobaczyć jak wygląda praca w bibliotece, opowiedzieć o swoich ulubionych książkach czy poznać nowe  propozycje czytelnicze.