Omnibus z Doliny Baryczy

W ramach Wyjątkowych Inicjatyw  Edukacyjnych w dniu 02.03.2024 w naszej szkole w odbyły się wojewódzkie zawody „Omnibus z Doliny Baryczy”.

Zawody organizowali uczniowie z kl. 7a, 7b, 7c, 6c i 8b ze S.P. w Twardogórze z p. Bożeną Hołubka, koordynatorka zawodów.

Wszystkich uczestników i gości powitała  Pani Dyrektor Magdalena Jaworska. 30 uczestników przystąpiło do gry „Omnibus z Doliny Baryczy”. Był to trzeci, finałowy etap. W wyniku rozgrywek i nadesłanych prac, ocenianych przez komisję w składzie: Anna Urbańczyk, Zofia Pietryka, Dorota Śliwak i Marcin Wrześniacki, zostało wyłonionych ośmiu laureatów:

MAJA MACIEJEWSKA – S.P. im. Polskich Olimpijczyków w Dębnicy,

JAKUB WŁODARCZYK – S. P. nr 2 im. Jana Pawła II w Twardogórze

KARINA KANTORSKA – S.P. im. Ks. Jana Twardowskiego w Powidzku

ALICJA DUCZMAL – Zespół Szkół w Pawłowie

MALGORZATA POTYRAŁA – S. P. nr 2 im. Jana Pawła II w Twardogórze

OLGA BOLEWSKA – S.P. im. Ks. Jana Twardowskiego w Powidzku

JAN MARKIEWICZ – S.P. im. Ks. Jana Twardowskiego w Powidzku

NADIA DEMBSKA – S.P. im. Polskich Olimpijczyków w Dębnicy

Tytuł Omnibusa zdobyła Maja Maciejewska

Opiekunami uczniów byli: Jolanta Pawłowska, Lilla Śmigielska, Agnieszka Matunin, Danuta Babula, Renata Gąsior, Ludmiła Szymanek, Monika Juszczak, Gabriela Gratzke, Waldemar Lizak. Weryfikacji prac dokonywała p. Bożena Hołubka

Gratulujemy uczestnikom i opiekunom.

Po zawodach uczniowie wraz z opiekunami mieli poczęstunek przygotowany przez Firmę Cateringową „Kasztelan” p. Iwonę Płókarz.

Następnie p. Marcin Wrześniacki oprowadził cała grupę po wystawie zdjęć „Poznaj gminę Twardogóra” swojego autorstwa i autorstwa p. Wiesława Dzięgielewskiego.

Po zapoznaniu się uczestników zawodów z walorami naszej gminy, wszyscy udali się na warsztaty z energii odnawialnej przygotowanej przez uczniów naszej szkoły, które poprowadził uczeń kl. 7a Michał Piech i jednocześnie zaprezentował wykonane przez siebie urządzenia m. in. turbinę  wodną.

O 13 zostały wręczone nagrody ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Twardogóra i Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Doliny Baryczy”. Nagrody wręczali Burmistrz M i G. Twardogóra p. Paweł Czuliński, radny p. Maciej Bukowski, prezes Stowarzyszenia „Partnerstwo dla Doliny Baryczy” – p. Inga Demianiuk – Ozga oraz Dyrektor S. P. im. Jana Pawła II w Twardogórze p. Magdalena Jaworska.