Pasowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu społeczności szkolnej. Od tego dnia bowiem każdy pierwszak czuje się już pełnoprawnym członkiem szkolnej rodziny. Nic więc dziwnego, że uroczystość ta jest tak ważna zarówno dla wkraczających w szkolne życie, jak i starszych uczniów i kadry pedagogicznej.

Dzień 19 listopada 2021 roku pozostanie na długo w pamięci uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Twardogórze. W obecności zaproszonych gości oraz rodziców Dyrektor Szkoły Dorota Siemaszko- Babij pasowała każdego pierwszoklasistę na ucznia. Dzieci złożyły ślubowanie na sztandar szkoły. Podczas pasowania uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne.

Zaproszeni goście, burmistrz Paweł Czuliński oraz przedstawicielka Rady Rodziców Pani Iga Pawlak złożyli dzieciom najserdeczniejsze  życzenia i wręczyli drobne upominki. W tym roku pierwszoklasiści otrzymali podarki szczególne – lizaki dydaktyczne, które będą im pomagały uczyć się rachunków i ortografii. Było to możliwe dzięki sponsorom: Fundacja Musa, Maciejowi Bukowskiemu – radnemu i Przewodniczącemu Komisji Oświaty, Sportu i Spraw Społecznych oraz Radzie Rodziców SP 2 Twardogóra. Dziękujemy!

Wszystkim uczniom klas pierwszych życzymy powodzenia w kolejnych latach nauki.