Październikowe podsumowanie pracy Małego Samorządu

Na koniec września uczniowie klas 1-3 dokonali wyboru i podczas szkolnych wyborów zagłosowali na swoich przedstawicieli. W ten oto sposób uformował się Mały Samorząd Uczniowski, który działa w młodszych klasach.

W jego skład wchodzą:

Przewodnicząca – Klara Sobińska kl. 3d

Z-ca przewodniczącej – Zofia Skóra kl. 3b

Członkowie: Zuzanna Gąsior kl. 3d, Jagoda Maksoń kl. 3d oraz Zuzanna Lityńska kl. 3c

Dziewczynki są chętne do pracy, dlatego już 2 października w ramach obchodów Dnia Chłopaka przygotowały słodki podarunek, a następnie odwiedziły każdą z klas, składając chłopcom serdeczne życzenia.

Kolejnym ważnym świętem w naszej szkole był Dzień Patrona obchodzony wraz ze Świętem Komisji Edukacji Narodowej, w związku z tym Mały Samorząd Uczniowski dla swoich niezwykłych nauczycieli przygotował paczuszki z cukiereczkami oraz ważnym przesłaniem prosto z serca.

Akcją, która zakończyła październikowe działania Małego Samorządu był wyjazd na cmentarz w celu posprzątania zapomnianych grobów. Nasze przedstawicielki z klas I-III dzielnie pracowały u boku starszych kolegów i koleżanek, po sprzątnięciu grobów zaświeciły symboliczne znicze, zebrane przez nasze klasy.