Pielgrzymka MIĘDZYBÓRZ – TWARDOGÓRA

Uczniowie naszej Szkoły 23 września wzięli udział w dekanalnej pielgrzymce z Międzyborza do Twardogóry. Pielgrzymka miała na celu upamiętnienie 27. rocznicy koronacji figury Twardogórskiej Wspomożycielki Wiernych koronami papieskimi. Ponad 200 uczestników, w przeważającej liczbie ludzie młodzi z: Twardogóry, Międzyborza, Bukowiny Sycowskiej, Goszcza wraz z kapłanami, siostrami, katechetami i rodzicami przemierzyło trasę, podczas której był czas na katechezę, modlitwę, odpoczynek, rozgrywki sportowe a także taniec. Pątnicy obdarowywali się radością, która towarzyszyła także naszym uczniom. Dzieci zapominały o zmęczeniu a ten nadzwyczajny klimat modlitwy, braterstwa, troski, bezinteresownej pomocy, dobroci, dodawał im sił do pokonania trudów wędrówki. Na zakończenie pielgrzymowania w twardogórskiej bazylice odprawiona została Msza św. Ks. dziekan podziękował wszystkim, za zaangażowanie a dzieciom i młodzieży za piękny przykład wiary.