Projekt edukacyjny – „Boże Narodzenie w Dolinie Baryczy”

Powiększ obraz

Święta Bożego Narodzenia są dla nas wszystkich szczególnym przeżyciem. Najbardziej jednak cieszy nas sam okres przygotowań i oczekiwania, który rozpoczyna się już na wiele dni przed Wigilią.

Najbardziej jednak z nadchodzących Świąt cieszą się dzieci. Z tego powodu uczniowie klasy IIb tuż przed świętami zrealizowali klasowy  projekt edukacyjny pod hasłem „Boże Narodzenie w Dolinie Baryczy”, poświęcony kultywowaniu zwyczajów i tradycji świątecznych przez mieszkańców Doliny Baryczy. Poprzez rozmowy, wywiady ze swoimi babciami, dziadkami, rodzicami  dzieci miały okazję poznać i utrwalić tradycje panujące w ich domach teraz i w dawniej. Wykorzystując czas nauki zdalnej, pod okiem swoich babć, dziadków i mam wykonywały  ozdoby choinkowe, poznawały tradycyjne rodzinne przepisy kulinarne i pomagały w przygotowaniach  potraw wigilijnych. Zdobytą przez siebie wiedzą, ciekawostkami oraz efektami swojej pracy dzieliły się z kolegami i koleżankami podczas kolejnych przedświątecznych zajęć on line. Próbowały również stworzyć komiks, którego bohaterem był znany nam wszystkim Święty Mikołaj.

Projekt realizowany był nietypowo, bo podczas nauki zdalnej. Do  kolejnych jego zadań , w sposób naturalny, włączyli się również członkowie rodzin. Taka współpraca zaowocowała wieloma ciekawymi doświadczeniami, pozwoliła zdobyć nową wiedzę, a przede wszystkim zacieśnić więzi rodzinne.