Projekt pt. „Mali odkrywcy. Jak zapisać się w historii świata?”

Powiększ obraz

Naukowa podróż z Uniwersytetem Dzieci.

   Klasa 3d już po raz trzeci bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym Uniwersytetu Dzieci w Klasie pod Patronatem honorowym Ministra Edukacji i Nauki. W tym roku szkolnym od 1 września 2021 r. do 19 maja 2022 r. realizuje projekt pt. „Mali odkrywcy. Jak zapisać się w historii świata?”.

Projekt składa się z 2 etapów: lekcji na rozgrzewkę, które pozwalają na integrację dzieci i oswojenie ich ze swoimi emocjami oraz lekcji tematycznych – związanych z wiodącym tematem projektu. Podczas lekcji tematycznych uczniowie sprawdzą, jak odkrycia i dawne zwyczaje wpływają na nas dzisiaj. Przekonają się, czy nadal można być królem/królową albo rycerzem/rycerką. Zajrzą w swoje marzenia i odkryją, co może im pomóc w ich spełnieniu. Przewodnikami w projekcie będą wybitni Polacy, którzy dzięki swojej postawie i umiejętnościom zapisali się na kartach historii. Scenariusze lekcji  tworzone są we współpracy z naukowcami, artystami i ekspertami. Lekcje oparte są na Metodzie Pytań i Doświadczeń. Projekt pozwoli wesprzeć uczniów w rozwoju tak istotnych kompetencji, jak: kreatywność, otwartość, myślenie krytyczne i analityczne, innowacyjność, empatia oraz umiejętność pracy projektowej i współpracy.

  Po zrealizowaniu pierwszych lekcji na rozgrzewkę, otrzymaliśmy elektroniczne indeksy dla uczniów do notowania postępów w projekcie oraz elektroniczne karty, prezentujące sylwetki wybitnych Polaków, m.in. Mikołaja Kopernika, Marii Curie-Skłodowskiej, Wandy Rutkiewicz, królowej Jadwigi. Bohaterowie będą towarzyszyć dzieciom podczas lekcji, związanych z tematem projektu.

„Fotorelacje z lekcji na rozgrzewkę”: Jak trenować myślenie?, Jak wpaść na świetny pomysł?