Świat w kropli wody

Powiększ obraz

Warsztaty o znaczeniu wody dla bioróżnorodności lasu „Świat w kropli wody”

Klasa 8e wzięła udział w środę 23 listopada w warsztatach, które odbyły się w Centrum Edukacji Ekologicznej Leśnego Kompleksu Promocyjnego Lasy Doliny Baryczy w Nadleśnictwie Żmigród. Najpierw podczas godzinnego spaceru uczniowie pobrali materiał do badań z 3 różnych miejsc, między innymi z rzeki Barycz. Następnie w sali warsztatowej w Centrum Edukacji Ekologicznej odbyły się zajęcia. Uczniowie pod mikroskopem poznawali mikroorganizmy żyjące w wodach Doliny Baryczy, rozpoznając je przy pomocy rozdanego klucza. Do opracowania były dwie karty pracy, obejmujące między innymi zagadnienie bioróżnorodności.

W drodze powrotnej klasa 8 e miała możliwość zwiedzenia Bazyliki Św. Jadwigi Śląskiej, gdzie uczniowie poznali miejsce spoczynku kilku Piastów śląskich oraz historię i style architektoniczne tej sakralnej budowli.