Światowy Dzień Czytania Tolkiena

Powiększ obraz

25 marca Światowy Dzień Czytania Tolkiena Światowy Dzień Czytania Tolkiena to święto obchodzone od 2003 r. z inicjatywy światowego fanklubu The Tolkien Society. W fikcyjnym świecie Tolkiena data 25 marca to także święto, bo właśnie tego dnia obchodzono Upadek Saurona i zakończenie wojny o Pierścień.

Kim był J.R.R. Tolkien?

John Ronald Reuel Tolkien jest jednym z najbardziej znanych brytyjskich pisarzy. Największą popularność przyniosły mu książki, których akcja odbywa się w świecie Śródziemia, jak ”Hobbit” czy trylogia ”Władcy pierścieni”.
J.R.R. Tolkien pracował również jako profesor filologii klasycznej i literatury staroangielskiej na Uniwersytet Oxfordzkim. Opublikował łącznie ponad 100 prac naukowych. Uczestniczył także przy tworzeniu największego słownika języka angielskiego, wydawanego tuż po pierwszej wojnie światowej – Oxford English

 Zapraszamy wszystkich wielbicieli twórczości Tolkiena do wzięcia udziału w quzie pt.” Śladami Drużyny Pierścienia”