Teatr Jednego Aktora

Kolejna edycja szkolnego konkursu „Teatr Jednego Aktora” za nami.

19.04.2024 r. uczniowie klas 4-7 zainteresowani kulturą żywego słowa, mieli szansę zaprezentować wybrane utwory na kameralnej scenie przygotowanej w szkolnej sali teatralnej.

Jednym z celów konkursu było propagowanie kultury czytelniczej i popularyzacja literatury dla dzieci i młodzieży, ale przede wszystkim chęć sprawdzenia umiejętności aktorskich.

Ocenie podlegały umiejętności recytatorskie, gra aktorska, oprawa sceniczna, czyli kostiumy, rekwizyty, scenografia. Dobór tekstu i ogólne wrażenie artystyczne również były brane pod uwagę w ogólnej punktacji.

Jury w składzie: pani Barbara Krzesaj, pani Sylwia Osik, pani Alina Mucha oraz przedstawicielka braci uczniowskiej – Beatka Bukowska (6d) podjęło się oceny reprezentowanych utworów.

Poziom konkursu jest coraz wyższy, wskazuje na wzrost rozwoju aktorskiego uczniów.

Jury zaskoczył pomysłowy wybór tekstu, oryginalność w doborze rekwizytów, a przede wszystkim zainteresowanie uczniów Teatrem Małych Form.

Szkolni aktorzy w sposób niezwykle sugestywny i przekonywujący recytowali swoje wiersze, wykorzystując przygotowane wcześniej rekwizyty i kostiumy.

Rywalizacja rozgrywała się na wysokim poziomie, a jury było zgodne w kwestii punktacji i przyznania nagród.

A oto lista zwycięzców:

Kategoria wiekowa 4-5 klasa:

I miejsce: ex-aequo:

Gawin Adrianna, kl.5a: Waldemar Cichoń Kotostrofa

Graf Aleksandra, kl.5a : Agnieszka Frączak Dziennik niegrzeczności.

II miejsce:

Szymczyk Katarzyna, kl.4c – Julian Tuwim O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci .

III miejsce: Górowska Lena, kl.4c – Adam Mickiewicz Przyjaciele

W kategorii klas 6-7 nie wyłoniono pierwszego miejsca.

II miejsce: Pawlik Zofia, kl.6b – Adam Mickiewicz fr. Dziadów cz. 2

III miejsce: ex-aequo: Lena Lizak, Sobiś Lena, kl.7c – Jan Brzechwa, Leń.

Wyróżnienie: ex-aequo:

Jankiewicz Robert, Pelc Antoni, Krywko Maciej (kl.7c) -Andrzej Waligórski Recepta

Laureatom i wyróżnionym szkolnym artystom gratulujemy otwartości, odwagi i talentu oraz zapraszamy na kolejną edycję!