Teatr Jednego Aktora

05.06.2023 r. w bibliotece szkolnej   odbył się konkurs p.n. Teatr Jednego Aktora. Uczniowie klas 4-6, którzy chcieli wypróbować swoje umiejętności aktorskie i  wykazać się  kreatywnością mieli szansę na zaprezentowanie się w wybranych przez siebie utworach.

Jury w składzie: pani Alina Zimniak – Pluta, pani Alina Mucha, gospodyni biblioteki – pani Barbara Krzesaj oraz przewodnicząca SU – Hania Majewska (8c) podjęło się oceny reprezentowanych utworów. Klasa 4c  z zainteresowaniem oglądała występy swoich koleżanek i kolegów.
Ocenie podlegały umiejętności recytatorskie, przygotowane rekwizyty, kostium, scenografia, gra aktorska, jak również ogólne wrażenie.

Jeżeli chodzi o tematykę utworów, to prym wiodły wiersze naszej zacnej Noblistki Wisławy Szymborskiej, wybrane z racji jej Jubileuszu 100- lecia  urodzin, ale również dlatego,  że  cieszą  dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży.

Szkolni aktorzy  sugestywnie i przekonywująco recytowali swoje wiersze, wykorzystując przygotowane wcześniej  rekwizyty i kostiumy.

Rywalizacja była na wysokim poziomie, a jury było zgodne w kwestii punktacji i przyznania nagród.

A oto lista zwycięzców:

I miejsce: ex-aequo: Dwornikowska Anastazja kl.6c – Wisława Szymborska „Ballada”;

Gawin Adrianna kl.4a – Julian Tuwim „O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci”;

II miejsce: Stajszczak Oliwier kl.6a – Katarzyna Marciniak „Zakochany pająk”;

III miejsce: Lizak Lena, Sobiś Lena kl.6c – Wisława Szymborska „Muzeum”.

W konkursie brali udział również:

Sendecka Nadia kl.4c – Igor Sikirycki „Mój koń”;

Kuchta Ada, Piech Kamila kl.6c –Wisława Szymborska „Mała dziewczynka, co ściąga obrus”;

Szmajek Milena, Małaniak  Maja kl.6c – Wisława Szymborska „Upamiętnienie”;

Zielińska Martyna kl.4d – Joanna Papuzińska „Pytania”;

Grobelny Mikołaj kl.6a – Zbigniew Herbert „Głos wewnętrzny”.

Laureatom  i  wyróżnionym szkolnym artystom gratulujemy odwagi i talentu oraz zapraszamy na  kolejną edycję!