Ukończenie projektu „Nowe technologie. Jak zmieniają świat?”

Powiększ obraz

Klasa 2d ukończyła realizację projektu zorganizowanego przez Fundację Uniwersytet Dzieci pt. „Nowe technologie. Jak zmieniają świat”.

    Projekt składał się z dwóch etapów: lekcji na rozgrzewkę, które pozwoliły na integrację i oswojenie dzieci ze swoimi emocjami oraz lekcji tematycznych, związanych z wiodącym tematem projektu.

Technologie wypełniają dziś wiele dziedzin naszego życia. Dzięki nim codzienne obowiązki, takie jak gotowanie, sprzątanie czy przemieszczanie się po mieście, stają się dużo łatwiejsze. Co jednak kryje się wewnątrz różnych urządzeń? Jakie mechanizmy kierują światem online? Jak dbać o swoje bezpieczeństwo w sieci?. Dowiedzieli się tego uczniowie klasy 2d, którzy wzięli udział w projekcie. Wzmocnili również zainteresowania informatyką. Na bieżąco notowali postępy w otrzymanych przez fundację indeksach. Na zakończenie otrzymali dyplom i zaproszenie na udział w wykładzie online dla uczniów klas 2-3 pt. „W jakim języku mówią zwierzęta?”. Podczas spotkania z naukowcem, dowiedzieli się, w jaki sposób zwierzęta okazują złość, radość, strach, jak poprzez swoją pozę, kolor, odgłosy, a nawet zapach przekazują innym różne informacje. Było ono niezwykle rozwijające i motywujące do dalszej pracy z Uniwersytetem Dzieci w Klasie.

    Udział w projekcie przyczynił się do rozwoju potencjału twórczego i intelektualnego dzieci, aby mogły w pełni korzystać ze swoich talentów, współczesnych osiągnięć nauki, zrozumieć świat i skutecznie w nim działać.