Uniwersytet Dzieci. Dlaczego warto myć ręce?

18 maja 2023 r. sala wykładowa Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu zamieniła się w Uniwersytet Dzieci. Uczniowie klasy 2a i 2c z rówieśnikami innych szkół województwa dolnośląskiego, wzięli udział w wykładzie: Dlaczego warto myć ręce?

O drobnoustrojach opowiadał dzieciom dr Emil Paluch z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, który jest entuzjastą popularyzowania nauki i współpracuje od wielu lat z Uniwersytetem Dzieci. Mali studenci odkrywali naukę w ciekawy i angażujący sposób, metodą pytań, doświadczeń i samodzielnego wyciągania wniosków. W trakcie wykładu dowiedzieli się czym są bakterie, skąd się biorą i ile każdy z nas ma ich w sobie. Uczestniczyli w krótkich scenkach sytuacyjnych, obrazujących działanie naszej mikroflory. Po takich zajęciach z pewnością już każdy będzie pamiętał o regularnym myciu rąk i dbaniu o higienę. Podczas ewaluacji wszyscy uczniowie wyrazili pozytywną opinię na temat wykładu, doświadczeń edukacyjnych oraz zorganizowanej wycieczki. Na pamiątkę wydarzenia uczestnicy otrzymali upominki – zakładki Uniwersytetu Dzieci. Wykłady w ramach Uniwersytetu Dzieci to fascynujące spotkanie z nauką!