„UNIWERSYTET DZIECI” W KLASIE II C

Uczniowie klasy 2 C przystąpili do  ogólnopolskiego projektu Fundacji Uniwersytetu Dzieci pod Patronatem honorowym Ministra Edukacji i Nauki pt. „Młodzi obywatele. Jak poznać kraj, w którym mieszkamy?”.

Pracując z mapą, uczniowie poznają dialekty i gwary występujące w różnych regionach Polski oraz mniejszości narodowe zamieszkujące w naszym kraju. Przygotują projekt wymarzonej przestrzeni i zrozumieją, że mogą uczestniczyć w życiu społecznym i wyrażać swoją opinię w istotnych dla nich sprawach. Projekt pozwoli wesprzeć uczniów w rozwoju istotnych kompetencji, takich jak: kreatywność, otwartość, myślenie krytyczne i analityczne, innowacyjność, empatia oraz umiejętność pracy projektowej i współpracy. Jest on profesjonalnym i atrakcyjnym uzupełnieniem edukacji szkolnej, zgodnym z podstawą programową i priorytetami polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2022/23.