Wrzesień należał do aktywnego  Samorządu Uczniowskiego

Już w pierwszym tygodniu nauki, uczniowie zorganizowali taneczny piątek. W tym dniu, na długich przerwach, cała społeczność szkolna tańczyła znane i lubiane choreografie do największych hitów muzyki. Była to doskonała okazja do integracji koleżeńskiej na świeżym powietrzu oraz poprawy kondycji sportowej.

W piątek 15 września obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Kropki zwany również świętem kreatywności, odkrywania własnych talentów oraz wiary we własne możliwości

Skąd się wziął…?

Wszystko zaczęło się od opowiastki pt. „The Dot” (Kropka), autorstwa kanadyjskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci – Petera H. Reynoldsa. Bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i doskonałej „pani od plastyki” poznała i uwierzyła w swój talent i możliwości.

Natomiast 28 września obchodziliśmy Dzień Jabłka.  Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował dla każdego ucznia pyszne jabłko, którym można było się delektować podczas przerw.  Uczniowie przygotowali również gazetkę tematyczną, na której umieścili ciekawostki o tym najzdrowszym polskim owocu.  Społeczność szkoły mogła przeczytać, że istnieje 10 000 odmian jabłek, a najpopularniejsze w Polsce to delicates, cortland wicki, ligol, kosztela, szampion reno, perła, wars, sawa, ligolina. Jabłko zawiera tylko 0,31 g tłuszczu, nie ma ani grama cholesterolu.  Jest również bogatym źródłem witaminy A i C, kwasu foliowego, a także wapnia, potasu, żelaza, fosforu i przeciwutleniaczy. Taki dzień doskonale wpisuje się w promocję zdrowia oraz uczy najmłodszych prawidłowych nawyków żywieniowych.