Wycieczka do Krakowa

13 grudnia bieżącego roku klasy 7b i 7d wyjechały na trzydniową wycieczkę do Krakowa.

Pierwszego dnia uczniowie zwiedzili Zamek na Wawelu, Katedrę z Grobami Królewskimi, Dzwon Zygmunta, krakowski rynek, Sukiennice oraz Kościół Mariacki.

Kolejnego dnia  „krakowskiej przygody” pomimo niesprzyjającej pogody, uczestnikom dopisywał humor i udzielała im się świąteczna atmosfera, a zabytki zrekompensowały wszystkie niedogodności. Wizyta na Kazimierzu, warsztaty w Muzeum Obwarzanka oraz wizyta w Podziemiach Rynku Głównego to tylko niektóre z atrakcji, jakie uczniowie widzieli drugiego dnia.

Ostatnim, ale rownież bardzo atrakcyjnym etapem wycieczki było zwiedzanie Wieliczki. Tego dnia uczniowie mogli podziwiać Królewską Kopalnię Soli w Wieliczce, która jest jedną z najstarszych kopalni soli kamiennej na świecie. Zabytkowa Kopalnia Soli w Wieliczce została wpisana na listę UNESCO w 1978 roku jako jeden z pierwszych 12 obiektów na świecie.

Wycieczka została dofinansowana z programu Poznaj Polskę.