XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Od poniedziałku- 13.11.2023r.- w naszej szkole, przy ul. Jadwigi, odbywał się tydzień
pod hasłem tabliczki mnożenia. Celem akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Przez cały tydzień uczniowie ćwiczyli działania matematyczne na różnych przedmiotach, między innymi klasy 3 na zajęciach Sprawnego Dolnoślązaka wykonywali różne zadania ruchowe z wykorzystaniem tabliczki mnożenia.

Na korytarzach szkoły wywieszone zostały przykłady działań, dzięki którym uczniowie mogli utrwalać sobie tabliczkę mnożenia. W piątek- 17.11.2023 r.- odbył się finał. Do zmagań matematycznych zgłosiło się 27 uczniów z klas 2 i 3. Wszyscy dzielnie liczyli zadania matematyczne. Najlepszymi ekspertami, którzy otrzymali Certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia okazali się następujący uczniowie: Oliwier Dobrowolski, klasa 3a, Filip Ciepluch, klasa 3a, Bartosz Malinowski, klasa 3c, Anastazja Gała klasa 3c, Justyna Głownicka , klasa 3b, Bartosz Karkoszka, klasa 3d, Zuzanna Domańska, klasa 2e, Jakub Sitek, klasa 2b, Aleksander Wlazło, klasa 2b, Jan Łacny, klasa 2d.
              W tym roku wyszliśmy z naszą akcją poza mury szkoły pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Komisja uczniowska z klasy 3 a, pod opieką nauczycieli, przepytywała mieszkańców miasta ze znajomości tabliczki mnożenia. Większość egzaminujących poradziła sobie znakomicie dając  dobry przykład dzieciom. Dziękujemy dorosłym, którzy włączyli się w naszą akcję.
                                                             Gratulujemy wszystkim Mistrzom Tabliczki Mnożenia!